Udstilling af Chagall
Udstillingsresultater


Chagall udstilles jævnligt på DKK-udstillinger, boxerklubbens egne udstillinger samt diverse udstillinger i Tyskland, Sverige, Norge og Polen.



2007:

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering
         
 
25-03-2007 BG Dieburg-Eppertshausen (D) Inge Gerwin (D) Gebrauchshund gestromt V2 VDH-Res. Ant.
         
 
28-04-2007 Opole Int. Dog Show CACIB (PL) Anna Bogucka (PL) Brugshund Excellent 3V Bronze medal
         
 
06-05-2007 VDH Europasieger, Dortmund (D) Ursula Heidelberg (D) Gebrauchshund gestromt V4
         
 
27-05-2007 SBK Lerum (S) Peter Holzhausen (D) Brugshund 1. pr. 1. v m/CK Cert BHK 3
         
 
17-06-2007 SBK Landskrona (S) Brigitte Müller (D) Champion 1. pr. 2. v m/CK 
         
 
23-06-2007 BG Åbenrå, BK Jubilæumsudstilling Bo Lasthein Andersen (DK) Champion 1. pr. 3. v m/CK 
         
 
24-06-2007 BG Åbenrå, BK Jubilæumsudstilling Günter Karg (D) Champion 1. pr. 2. v m/CK BHK 3
         
 
09-09-2007 BG Ålborg, Årsvinderudstilling 2007 Lene Krull (DK) Champion 1. pr. 3. v m/CK 
         
 
16-09-2007 BG Zschepkau, Jahressieger 2007 (D) Ralf Brinkmann (D) Gebrauchshund gestromt V
         
 
12-10-2007 VDH Bundessieger, Dortmund (D) W. Nöthlich (D) Gebrauchshunde gestromt V3
         
 
13-10-2007 VDH Dortmund Nationale (D) Inge Gerwin (D) Gebrauchshund gestromt V1 VDH-Anwt. Goldene Klubmedaille
         
 
03-11-2007 SKK Växjö CACIB (S) Petr Rehanek (CZ) Champion 1. pr. 1. v m/CK BHK 3
         
 
25-11-2007 NKK Hamar CACIB (N) Ingrid Andersson (S) Brugshund 1. pr. 1. v m/CK 


2006:

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering
         
 
12-02-2006 ZKWP Gydgosch (PL) Marina Kowalenko (RUS) Champion 1. pr. 1. v m. CWC (polsk Certifikat)
         
 
01-05-2006 SBK, Karlskoga (S) Inge Gerwin (D) Brugshund 1. pr. 3. v m/CK 
         
 
11-06-2006 BG Heepen-Bielefeld (D) Uwe Werner (D) Sieger V 2 Res. VDH-Anwt.
         
 
17-06-2006 DKK Ålborg Knut Andersen (N) Champion 1. pr. 1. v m/CK BHK 2 Res. CACIB 
         
 
24-06-2006 BG Årslev Ingrid Andersson (S) Champion 1. pr. 1. v m/CK Klubvinder-Cert BHK 1 BIM 
         
   
06-08-2006 BG Winsen/Luhe (D) Ralf Brinkman (D) Sieger V1 VDH-Anwt.
         
 
12-08-2006 SKK Askersund (S) Rolf Petersen (N) Brugshund 2. pr.
         
 
20-08-2006 BG Århus Roel Venema (NL) Champion 1. pr. 1. v m/CK BHK 3
         
 
27-08-2006 BG Slangerup, Årsvinderudstilling Margot Egeblad Champion 1. pr. 4. v m/CK BHK 4
         
 
17-09-2006 BG Düsseldorf, Jahressieger 2006 (D) Ursula Heidelberg (D) Gebrauchshunde gestromt V
         
 
13-10-2006 VDH Bundessieger, Dortmund (D) F. Singelnstein (D) Gebrauchshund gestromt V
         
 
14-10-2006 VDH Jahrhundertsieger, Dortmund (D) Roland Bebber (D) Gebrauchshund gestromt V
         
 
25-11-2006 BG Viborg, Bjerringbro Brigitte Müller (D) Champion 1. pr. 2. v m/CK 
         


2005:

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering
         
 
26-03-2005 DKK Næstved Knut Andersen, Norge Åben 1. pr. 2. v m/CK BHK 4
         
 
02-04-2005 DKK Esbjerg Horst Kliebenstein (D) Åben 1. pr. 1. v m/CK Cert BHK 1 BIR
   
17-07-2005 BG Werne (D) Ralf Brinkmann (D) Sieger V2 VDH-Res. Anwt.
         
 
13-08-2005 DKK Odense Soile Bister (SF) Champion 1. pr. 1. v m/CK BHK 1 Cacib BIM
         
 
14-08-2005 BG Århus B. Spelsberg (D) Champion 1. pr. 1. v m/CK Klubchamp-Cert BHK 2
         
 
04-09-2005 BG Holstebro W. Fichter (D) Champion 1. pr. 2. v m/CK 
         
 
17-09-2005 DKK Brøndby Hans v.d. Berg (NL) Champion 1. pr. 3. v 
         
 
25-09-2005 BG Saterland (D) U. Heidelberg (D) Sieger V2 VDH-Res. Anwt.
         
 
08-10-2005 VDH-Rostock (D) R. Brinkmann (D) Sieger V1 VDH-Anwt.
         
 
14-10-2005 Bundessieger, Dortmund (D) W. Fiechter (D) Sieger V1 VDH-Anwt.
         
 
06-11-2005 DKK Herning Margot Egeblad (DK) Champion 1. pr. 1. v m/CK BHK 1 Cacib BIM
         
 
26-11-2005 BG Viborg M. Östlund-Holmsten (S) Champion 1. pr. 1. v m/CK Klubchamp-Cert Klubvinder-Cert BHK 2 BIM
         


2004:

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering
         
 
11-04-2004 BK-Oldenburg (D) Brigitte Müller (D) Junghund, Rüden gestromt  Sg 2
         
 
01-05-2004 BG Slangerup Bernard Kafka (F) Unghund 1. pr. 2. v m/CK SL
         
 
02-05-2004 DKK Helsingør Rudi Hübenthal (N) Unghund 1. pr. 1. v - 
         
 
07-05-2004 Europasieger, Dortmund (D) Peter Holzhausen (D) Junghund Rüden gestromt Sg
         
 
13-06-2004 BK Århus P. Roosenboom (B) Åben 1. pr. 4. v m/CK 
         
 
08-08-2004 BG Vejle Roland Bebber (D) Åben 1. pr. 1. v m/CK Cert BHK 2
         
 
15-08-2004 DKK Ålborg Lene Krull (DK) Åben 1. pr. 1. v m/CK Cert BHK 2
         
 
11-09-2004 BK Årslev Ole Staunskjær (DK) Åben 1. pr. 1. v m/CK Cert Klbvcert BHK 2
         
 
19-09-2004 Jahressieger 2004, Bensheim (D) Frantz Singelnstein (D) Offene Rüden gestromt V2 VDH-Res. Anwt.
         
 
16-10-2004 Bundessieger, Dortmund (D) Walter Fiechter (D) Mellem V1 VDH-Anwt. Silberne Klubmedaille
         
 
06-11-2004 DKK Herning (DK) K.-E. Johansson (S) Åben 1. pr. 2. v 
         
 
27-11-2004 BG Viborg Toni Piasentin (D) Åben 1. pr. 3. v
         


2003:

Dato Sted Dommer Klasse Præmiering
         
 
01-06-2003 BK Holstebro Lene Krull Hvalp Særdeles lovende, 1. Hvalp Han, Bedste hvalp
         
 
22-06-2003 Randers Peter Holzhausen (D) Hvalp Særdeles lovende, 1. Hvalp Han
         
 
16-08-2003 DKK Odense Maritha Östlund-Holmsten (S) Unghund 1. pr. 2. v .
         
 
17-08-2003 BK Åbenrå Ingrid Andersson (S) Unghund 1. pr. 
         
 
06-09-2003 Jahressieger 2003, Frankfurt am Main (D) Günter Karg (D) Jugendklasse Rüden gestromt Sg 1, Bronzene Klubmedalje
         
 
14-09-2003 BK Ålborg Ginette Hufschmid, (CH) Unghund 1. pr.
         
 
01-11-2003 BK Viborg Ralf Brinkmann (D) Unghund 1. pr. 2. v m. CK 
         
 
02-11-2003 DKK Herning Kari Järvinen (SF) Unghund 2. pr.